Wykańczając dom lub remontując mieszkanie często decydujemy się na montaż sufitów podwieszanych, zwykle decydujemy się na takie rozwiązanie w kuchni, salonie oraz łazience. Montaż sufitów podwieszanych pozwala nam na praktycznie ukrycie nieestetycznych instalacji. Zaś zamontowane oświetlenie, nada każdemu pomieszczeniu nowoczesnego charakteru.

 

Firma Wasz Monter oferuje, profesjonalny montaż sufitów podwieszanych. Zacznijmy od tego – czym jest sufit podwieszany? Sufit podwieszany to konstrukcja wykonana z płyt gipsowo-kartonowych zamontowana do specjalistycznego rusztu, przytwierdzonego do ścian oraz stropu.
Montaż sufitów jest niezwykle efektowny, ale również praktyczny. Stanowi on ozdobną przesłonę, dla przewodów instalacyjnych takich jak; wentylacja, klimatyzacja czy też okap. Zastosowanie takiej sufitu podwieszanego to niezwykle wygodne rozwiązanie, w razie jakiejkolwiek awarii – znacznie łatwiej dostać się do uszkodzonej instalacji, demontując fragment sufitów podwieszanych, niż w sytuacji, gdy przewody są trwale zabudowane w ścianie. Dodatkowo zamontowane przez naszego elektryk Bydgoszcz oświetlenie LED dodaje wnętrzu indywidualnego
charakteru.
Sufit podwieszany może także w znacznym stopniu uatrakcyjnić wnętrze. Zamiast zwykłych, można też tworzyć bardziej skomplikowane płaszczyzny sufitów – kilkupoziomowe, o różnych kształtach. Jego montaż daje bowiem, możliwość optycznej zmiany wymiarów i wyglądu pomieszczenia – zwłaszcza, gdy robi się go tylko nad częścią pomieszczenia, na przykład przy ścianach, gdzie ma służyć głównie jako przełamanie i urozmaicenie gładkiej płaszczyzny sufitu.

 

Sam montaż jest stosunkowo prosty, lecz wymaga dużej precyzji. W głównej mierze polega on na mocowaniu płyt  gipsowo-kartonowych do konstrukcji nośnej, składającej się z wieszaków, łączników oraz kształtowników.
1. Zaczynamy od trasowania, czyli wyznaczenia linii projektowanego sufitu.
2. Kolejny krokiem jest montaż profili przyściennych UD.
3. Nie obędzie się bez zastosowania wieszaków kotwowych
4. Montujemy profile CD do wieszaków kotwowych
5. Miejsca skrzyżowania obu profili CD łączymy przy pomocy łącznika krzyżowego do profili      CD-CD.
6. Przyszedł czas na układanie wełny.
7. Montaż płyt kartonowo-gipsowych do stelaża za pomocą wkrętów w rozstawie maksymalnie co 17 cm.
8. Ostatnim krokiem jest szpachlowanie i malowanie naszego sufitu.

 

Jak sami widzicie montaż sufitów podwieszanych ma wiele zalet. Poniżej prezentujemy wykonane przez naszą firmę Wasz Monter; montaż sufitów podwieszanych Bydgoszcz.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *