Wymiana instalacji elektrycznej to pierwszy krok, jaki powinniśmy wykonać podczas remontu, to właśnie sprawna instalacji gwarantuje nam bezpieczeństwo. Nawet kupując nowe mieszkanie możesz natknąć się na wadliwą instalację, którą koniecznie będzie trzeba wymienić. Jeżeli usłyszysz przepięcia lub charakterystyczne trzaski z np. głośników, podczas gdy są wyłączone to znak, iż czeka Cię wymiana instalacji elektrycznej

Wymiana instalacji elektrycznej w bloku

Wstępnie oszacowano, iż wymiana instalacji elektrycznej jest konieczna w 25 % wszystkich nieruchomości oddanych do użytku w czasach PRL-u. Głównie dlatego, iż owe czasy charakteryzowały się brakiem profesjonalnych materiałów, co powodowały, iż elektryk Bydgoszcz musiał wykonać ją z tego, co miał. Ponadto często przewody były układane w sposób trudny do zlokalizowania, a ich moc nie jest dostosowana do obecnych czasów.

Elektryk Bydgoszcz

Niestety nawet właścicieli nowych mieszkań może czekać wymiana instalacji elektrycznej. Taka sytuacja może być spowodowana oszczędnościami stosowanymi przez deweloperów. W takich momentach należy skupić się na znalezieniu najlepszego fachowiec Bydgoszcz, który w niezależny sposób zlokalizuje problem i dokona wymiana instalacji elektrycznej. Jeżeli jednak zechcemy, by wymiana instalacji elektrycznej w mieszkaniu odbyła się przez dewelopera, to warto odnieść się do 5-letniej rękojmi, jaka go obowiązuje. Przepisy dotyczące wydłużenia rękojmi z okresu 3 lat do 5 lat weszły w życie 25 grudnia 2014 roku. Najczęstszymi problemami, z jakimi możemy się spotkać to; źle poprowadzone przewody, uszkodzony włącznik różnicowoprądowy, niepodłączone gniazdka bądź źle zaprojektowane obwody elektryczne. Przez co po włączeniu kilku urządzeń jednocześnie może dochodzić do całkowitego wyłączania zasilania.

Wymiana instalacji elektrycznej

Wymiana instalacji elektrycznej tak samo jak nowa instalacja musi zostać poprzedzona projektem. Na tym etapie należy dobrać rozdzielnicę główną. Musi ona być zgodna z zabezpieczeniami obwodów zasilających oraz wyłącznikami różnico prądowymi, które zostaną wyposażone w zabezpieczenia przepięciowe. Samodzielna wymiana instalacji elektrycznej to zły pomysł. Chodź wydaje się to prostym zadaniem, niestety potrzeba dużo praktyki i doświadczenia, aby wykonać bezawaryjną instalację. Wszelkie prace związane z instalacją elektryczną mogą doprowadzić do poważnego porażenia prądem, na skutek czego może dojść do poważnych obrażeń ciała, a nawet śmierci.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *