W wielu mieszkaniach nadal królują tapety i nie te nowoczesne, a stare, zniszczone z strukturą z poprzedniej epoki. W jaki sposób niskim nakładem finansowym odświeżyć mieszkanie? Zrywanie tapet, równanie ścian i wykonywanie nowych gładzi i malowanie ścian Bydgoszcz może okazać się nie tylko czasochłonne, ale i kosztowne. Naprzeciw wychodzi nam malowanie ścian Bydgoszcz, na których jest tapeta. Dziś podpowiemy Wam, jakich farb użyć i w jaki sposób wykonać malowanie mieszkań na tapetach.

malowanie ścian Bydgoszcz

malowanie ścian Bydgoszcz

Malowanie ścian – na jakich tapetach

Jak już wspomnieliśmy wcześniej tapety nadają się do malowanie ścian Bydgoszcz, lecz nie każde. Pomalować możemy jedynie delikatnie podniszczone tapety, nieposiadające wyraźnych uszkodzeń. Musimy pamiętać, że malowanie ścian Bydgoszcz, na których są duże spękania i rozdarcia, po nałożeniu farby okażą się one jeszcze bardziej widoczne. Przed rozpoczęciem pracy musimy sprawdzić, czy wszystkie fragmenty tapety są dobrze przyklejone. Jeżeli zauważymy odklejone rogi lub łączenia – koniecznie musimy je przykleić. Na rynku jest dostępnych wiele preparatów do podklejania tapet, dzięki czemu prace przygotowawcze wykonamy szybko i bardzo sprawnie.

Bez obaw malowanie ścian Bydgoszcz możemy wykonać na powierzchniach pokrytych tapetą winylową, raufazą oraz tapetą z włókna szklanego. A co z tapetami papierowymi? Ja również możemy pomalować. Jednak musimy się zmierzyć z trudnością w postaci braku możliwości umycia jej oraz wysokiej chłonności. Niewłaściwie dobrana farba do tapet może sprawić, że papier zacznie się odkształcać. Dlatego malowanie tapety papierowej będzie bardziej problematyczne niż np. malowanie tapety z włókna szklanego. Prace będą też wymagały bardziej starannego przygotowania.

Malowanie mieszkań Bydgoszcz – farby do tapet

Malowanie ścian Bydgoszcz, na których znajduje się tapeta winylowa lub z włókna szklanego powinno odbyć się przy pomocy tapety dypresyjnej. Zwykle nadaje się ona do nakładania wielu warstw, co da nam pewność równomiernego pokrycia całej powierzchni. Niestety możemy ją wykorzystać tylko przy mało zniszczonych tapetach.

Lateksowa farba do tapet – dobrze sprawdzi się do malowania tapety winylowej lub tapet papierowych. Emulsje lateksowe dobrze kryją powierzchnie i mogą skutecznie zamaskować niewielkie ubytki w tapecie. Dzięki swoim właściwościom kryjącym, sprawdzą się do malowanie ścian Bydgoszcz i tapet o większym stopniu zużycia.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *