Malowanie ścian pozornie wydaje się być prostym i nieskomplikowanym zajęciem. W rzeczywistości malowanie ścian Bydgoszcz wymaga odpowiedniego przygotowania oraz chociaż podstawowej wiedzy na temat prac malarskich. Dziś opowiemy Wam, jakie są podstawowe wymagania i prace przygotowawcze do malowanie ścian.

 

 

Malowanie ścian Bydgoszcz – przygotowanie podłoża

Malowanie ścian Bydgoszcz jest ściśle związane z odpowiednim przygotowaniem i oczyszczeniem podłoża. Często omijamy ten etap, aby pozornie zyskać na czasie. Niestety nie wykonanie prac przygotowawczych może skutkować finalnym wydłużeniem czasu pracy. Zwykle liczymy iż po malowanie ścian wszystkie niedoskonałości i uszczerbki zostaną przykryte i o ile sa to nieduże ubytki (milimetrowe) faktycznie może się tak stać. Natomiast każde większe zmiany, musimy wyrównać. Na samym początku malowanie ścian Bydgoszcz – musimy odkurzyć, odtłuścić i dokładnie obejrzeć ścianę. Naprawiamy pęknięcia i uszkodzenia, usuwamy łuszczące się powierzchnie dawnych warstw, luźne elementy tynków i pleśnie oraz grzyby, gruntujemy.

Malowanie ścian – dobór narzędzi i farb

Jednym z najważniejszych narzędzi jest wałek oraz pędzel. Musza być one wysokiej, jakości najlepiej nowe bądź w bardzo dobrym stanie. Wykorzystanie niezdatnych do użytku pędzli, może powodować pozostawanie włosia na ścianie, zaś finalnie nieatrakcyjny wygląd. Kolejnym aspektem jest wybór odpowiedniego walka. Informacja, z jakiego materiału powinien zostać wykonany wałek do malowanie ścian Bydgoszcz wybrana rzez nas farba jest umieszczona na opakowaniu. Ponadto na samych wałkach znajdziemy opisy mówiące o tym, do aplikacji, jakiego rodzaju farb dany produkt jest przeznaczony. Taśma malarska również musi być dobrana do naszej powierzchni, ponieważ zbyt mocna może odchodzić nie tylko z farba, ale i tynkiem. Im bardziej zwarte i gładkie jest podłoże, tym taśma powinna być słabsza. Taśmę odrywamy, gdy farba jest jeszcze mokra.

Malowanie ścian Bydgoszcz – prawidłowa aplikacja farby

Malowanie ścian Bydgoszcz zawsze musi odbywać się na suchej powierzchni, ponieważ aplikacja w miejscach wilgotnych powoduje, iż traci ona przyczepność i powoduje powstawanie pęcherzy. Nierówne malowanie ścian to oczywisty błąd prowadzący do powstania na jej powierzchni przebarwień, smug i śladów wałka. Farbę należy aplikować z góry na dół lub techniką w tak zwaną literę „v”. Warto jest stosować też zasadę „mokrego brzegu”, czyli malowania kolejnych fragmentów ściany, póki farba jest mokra. Przerywamy malowanie ścian Bydgoszcz dopiero wtedy, gdy cała powierzchnia jest pokryta nową warstwą farby


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *