Minimalizm i nowoczesność w stylu loftowym dominują w aranżacji wnętrz. Uwielbiamy jednolite i niczym niezakłócone powierzchnię o stonowanych barwach i wzorach. Jednym słowem remont Bydgoszcz ma przenieść nas w prostotę designu i spokój niezakłócony zbędnymi dodatkami. Czy możliwe jest kładzenie kafelek Bydgoszcz w kuchni, łazience i innych pomieszczeniach bez fugi?

Kładzenie kafelek Bydgoszcz bez fugi

Kładzenie kafelek Bydgoszcz bez fugi to atrakcyjny pomysł dla właścicieli niewielkich pomieszczeń, ponieważ brak cięć powoduje, iż optycznie powiększymy nasze pomieszczenie. Dodatkową zaletą jest łatwość w utrzymaniu czystości. Z pewnością wielu z Was marzy o białym gresie najlepiej szkliwionym, do którego pasuje fuga pod kolor. Tylko ten, kto już doświadczył białej fugi, wie jak trudno utrzymać ją w czystości – w szczególności na podłodze. Ale czy kładzenie kafelek bez fugi jest możliwe? Dziś sprawdzimy, jakie są fakty oraz mity na temat kładzenie kafelek Bydgoszcz bez fugi oraz na co rzeczywiście pozwala technika oraz właściwości fizyczne pokrywanej powierzchni. 

Remont Bydgoszcz

Remont Bydgoszcz ma na celu odnowienie i odświeżenie wnętrz oraz nadanie im indywidualnego charakteru mieszkańców, który zwykle zostaje zaczerpnięty z obowiązujących trendów. Niestety kładzenie kafelek bez fugi jest praktycznie niemożliwe. Fuga ma za zadanie przenoszenie obciążeń i obniżenie pracy podłoża, a więc staje się ona niezbędna do zapewnienia trwałości – bez niej płytki mogą pękać. Kładzenie kafelek Bydgoszcz możemy ograniczyć do manipulacji grubością fugi. Remont Bydgoszcz w takim przypadku powinien bazować na płytkach poddanych procesowi rektyfikacji, który zapewnia uzyskanie maksymalnie równej i jednolitej płaszczyzny. 

Kładzenie kafelek – kolor fugi

Początkowo na rynku dostępna była tylko fuga w kolorze białym, głównie ze względu na jej bezpieczny i uniwersalny charakter. Wraz z rozwojem technologii ilość kolorów wzrastała, aż do dziś, kiedy możemy wybierać z pośród setek kolorów.

Kładzenie kafelek Bydgoszcz – podsumowanie

Remont Bydgoszcz małych pomieszczeń powinien bazować na kładzenie kafelek poddanych procesowi rektyfikacji. Rektyfikacja to nic innego jak frezowanie krawędzi płytki, które pozwala na otrzymanie idealnych wymiarów bez odchyleń. Kładzenie kafelek Bydgoszcz z minimalną fugą wymaga właśnie takiej dokładności. Choć kładzenie kafelek bez fugi jest możliwe to raczej niezalecane, ze względu na możliwość ich późniejszego pękania. Remont Bydgoszcz możemy ograniczyć do manipulacji grubością fugi. Przyjmuje się, że kafelki rektyfikowane możemy wypełnić 2mm spoiną, zaś 4 mm dla klasycznych płytek niepoddanych temu procesowi.