Kładzenie kafelek to nie tylko techniczne aspekty, ale również designerskie. Każdy sezon przynosi nowe, choć nie zawsze diametralnie odmienne trendy. W 2019 roku na rynku znajdziemy płytki drewnopochodne, wzorzyste kafle wykonane z cementu. Kładzenie kafelek w kształcie heksagonów, hiszpańskich czy płytek 3D, to nie tylko podążanie za trendami, ale również spore wyzwanie dla fachowiec. Na horyzoncie pojawiły się jednak nowości, takie jak np. płytki trójkątne, które mają szansę w najbliższym czasie podbić serca miłośników dobrego designu.

kładzenie kafelek Bydgoszcz
kładzenie kafelek Bydgoszcz

Kładzenie kafelek – kolory 2019

ok 2019 to przybliżenie się do natury. Dlatego tez producenci płytek ceramicznych prześcigają się w naturalistyczny wzorach. Wpisujących się zarówno w nowoczesne jak i rustykalne wnętrza w stylu Eko. W bieżącym roku najczęstszym wyzwaniem są zwłaszcza modele ciemnoniebieskich kafli. W odcieniach od granatu i indygo, przez błękit pruski oraz dżins, aż po ultramarynę, kobalt i błękit chabrowy. Przybliżenie design wnętrz to przede wszystkim ciepłe kolory ziemi oraz te występujące naturalnie w przyrodzie. Kładzenie kafelek w stylu Eko dotyczyć będzie w głównej mierze beżu, brązu i jako odcieni, zieleni – w pełnej palecie barwnej. Kształt kafelek to również przełom. Powoli odchodzi się od kwadratowych i jednolitych powierzchni na rzecz trójkątów, heksagonów. Także trójwymiarowe płytki z rzeźbieniami w stylu vintage czy wielkoformatowe kafle lub mozaiki.
Wzorzyste płytki w stylu nowoczesnym i hiszpańskim

Wzorzyste płytki w stylu nowoczesnym i hiszpańskim

Styl rustykalny to szerokie pojęcie, które jesteśmy zmuszeni zawęzić. Dotychczas popularne wzorzyste kafle nazywane powszechnie hiszpańskimi, marokańskimi czy cementowymi, nadal będą urozmaicać nasze wnętrza. Kładzenie kafelek w tym przypadku wymaga precyzji i często dopasowania wzorów.


Propozycją modnych płytek do łazienki, salonu lub kuchni, która przypadnie do gustu miłośnikom nowoczesnych wnętrz. Płytki z wzorami geometrycznymi inspirowane stylistyką lat siedemdziesiątych. Dostępne są one przede wszystkim w barwach inspirowanych naturą. Np. w beżach, brązach i zgaszonych odcieniach pomarańczowego oraz czerwonego, ale także w ponadczasowym duecie czerni i bieli.