Kładzenie kafelek  trendy w 2018 roku to nowe trendy, wzory i tekstury. Obecnie dominują imitacje naturalnych materiałów takich jak drewno. Ponadto nie zabraknie awangardowych wzorów, których kolor i wzór doda energii wnętrzu. Nadal w modzie są duże formaty płytek, choć i mały rozmiar cieszy się popularnością.

kładzenie kafelek trendy

Kładzenie kafelek – marmur

Marmur od lat kojarzy się z luksusem. Na szczęście producenci wychodzą naprzeciw naszym oczekiwaniom. Posiadanie marmuru jeszcze nigdy nie było takie proste. Kładzenie kafelek w postaci imitacji tego naturalnego surowca, to trend, który z pewnością zagości na dłużej. Ponadto doda naszemu wnętrzu blasku i eleganckiego charakteru. Najpopularniejszym wyborem okazuje się imitacja Carrara. Kafelki w białej odmianie marmury z charakterystycznymi popielatymi żyłkami rozchodzącymi się w naturalny sposób. Na tym etapie warto wybrać płytki pełne, a więc takie, które na etapie kładzenie kafelek nie wymagają kontynuacji wzoru. Idealnie sprawdzą się zarówno na podłodze jak i na ścianie. Wśród nich znajdziemy również wielość odcieni i wzorów. Ich niepowtarzalność pozwala uzyskać ciekawe i wyróżniające się wnętrze. Ponadto imitacja marmuru cechuje się lepszymi właściwościami niż naturalny kamień – mniejsza nasiąkliwość oraz odporność na przebarwienia. Wśród naturalnych kamieni czy też imitacji, podczas kładzenie kafelek Bydgoszcz warto przyjrzeć się trawertynie oraz granicie.

Drewniana ceramika

Choć imitacja drewna to nie nowość, to jednak w tym sezonie nabrała znacznie większego znaczenia. Nowe wzory „bardziej realistyczne” a nawet awangardowe kolorowe i szkliwione z zachowaniem tylko struktury drewna. Kładzenie kafelek w nich to czysta przyjemność i olśniewający efekt finalny. Można powiedzieć, że obecny sezon przyniósł nam odejście od klasycznych brązów oraz skandynawskich bieli. Teraz kładzenie kafelek powinno opierać się na pastelach, czerni oraz szarości, co odmienia klasyczne podejście do podłogi. Choć tradycjonaliści nadal znajdą na rynku kolory ziemi np. beż. W takim wypadku powinniśmy postawić na rwały element wnętrza w stonowanej kolorystyce i o uniwersalnym wzornictwie.

Kładzenie kafelek trendy betonowe

Kładzenie kafelek  w betonowej barwie i strukturze podbija serca fanów nowoczesnych wnętrz. Idealnie komponuje się z wzornictwem loftów i sprawdzi się, jako akcent w skandynawskich aranżacjach. Beton to uniwersalności i funkcjonalność. Łatwy w utrzymaniu czystości, trwały i wyjątkowy. Betonowe kolekcje mają to do siebie, że łączą to, co w trendach jest bardzo mocno podkreślane – chropowatą i unikatową strukturę, naturalność oraz ponadczasowe piękno.