Kładzenie kafelek w niewielkiej łazience to spore wyzwanie dla precyzji. W takich wnętrzach musimy zastosować się do kilku zasad, aby powiększyć ja optycznie. Kładzenie kafelek oraz ich kolor, struktura i wielkość będą miały bezpośredni wpływ na finalny efekt naszej aranżacji. Dziś opowiemy Wam, w jaki sposób dobrać meble, ceramikę oraz kładzenie kafelek, aby cieszyła nas ona przez wiele lat.

kładzenie kafelek w niewielkiej łazience

Układanie kafelek – projekt i wizualizacja

Urządzenie niewielkiej łazienki oraz kładzenie kafelek w niej to duże wyzwanie dla każdego. Z jednej strony chcielibyśmy, aby zmieściła ona wszystkie najpotrzebniejsze sprzęty takie jak; pralka, wanna, kabina prysznicowa, umywalka oraz miska sedesowa, z drugiej ciężko znaleźć w niej miejsce, na chociaż trzy przedmioty z pośród wcześniej wymienionych. Aby uniknąć błędów i zagracenia wnętrza warto wykonać projekt i wizualizacje swojego pomysłu wraz z układanie kafelek Bydgoszcz.

Minimalizm – kładzenie kafelek w niewielkiej łazience

Na początku zastanów się czy wszystkie przedmioty, które przechowujesz w łazience sa Ci potrzebne. Często trzymamy rzeczy, których od lat nie używamy – a niestety zajmują miejsce. Porządki musisz wykonać jeszcze przed rozpoczęciem układanie kafelek, abyśmy mogli zaplanować dokładnie ich połączenie oraz elementy ozdobne. Obecnie dużą popularnością cieszą się płytki wielkoformatowe. Niestety rzadko pasują one do niewielkich pomieszczeń. Stosowanie dużej płytki na małej powierzchni niekorzystnie wpływa na ilość odpadów w stosunku do wykorzystanego materiału. Bardzo dobrze jednak prezentuje się układanie kafelek 30×60 w poziomie. Płytek w formacie 30×30 już się nie stosuje – ewentualnie na podłodze.

Kładzenie kafelek w niewielkiej łazience

Układanie kafelek to nie jedyne zmartwienie. Często właściciele małych łazienek muszą wybrać pomiędzy wanna lub kabina prysznicowa. Zwykle wybór wanny jest mniej korzystnym rozwiązaniem, ponieważ zajmuje zbyt wiele miejsca. Niewielkie łazienki powinny zostać wyposażone w owalna kabinę prysznicowa, która zostanie podkreślona przez kładzenie kafelek w niewielkiej łazience i kontrastowej barwie. Dodatkowo, jeśli wybierzemy kabinę z przeszkloną konstrukcją, optycznie przyczynimy się do powiększenia naszego domowego spa.