Remont to dla każdego z nas wielkie wydarzenie. Zwykle decydujemy się na niego podczas zakupu mieszkania, awarii instalacji lub chęci odświeżenia aranżacji. Jeżeli planujesz remont mieszkania lub domu, koniecznie skontaktuj się z nami i poznaj indywidualną wycenę. Dziś zajmiemy się czynnikami, które wpływają na cenę remontu łazienki.

Ile kosztuje remont łazienki?

Na finalny koszt remontu łazienki ma wpływ; zakres robót, doświadczenie ekipy remontowej, ceny materiałów, standard wykończenia oraz lokalizacja. Z pewnością w stolicy koszt remontu będzie znacznie wyższy niż w Bydgoszczy. Najdroższymi województwami, jeśli chodzi o cenę remontu łazienki, są mazowieckie i małopolskie, a najtańszymi świętokrzyskie, lubelskie i podkarpackie. Na taki stan rzeczy wpływa przede wszystkim sytuacja ekonomiczna danego regionu, stopa bezrobocia i liczba miejsc pracy. Inaczej wypadnie też cena remontu łazienki w bloku, a inaczej przestronnego pokoju kąpielowego w domu jednorodzinnym. Wynika to przede wszystkim z zapotrzebowania na większą ilość materiałów: płytek, rur czy farby.

Od czego zależy wycena remontu?

Jednym z najistotniejszych elementów podczas wykonywania wyceny remontu łazienki jest standard wykończenia. Przez standard wykończenia rozumiemy użyte materiały – znacznie mniej zapłacimy za płytki z marketu budowlanego niż włoskie płytki sprowadzane na zamówienie. To samo tyczy się armatury czy umywalki. Sporządzając wstępna wycenę remontu łazienki warto podzielić ją na dwie części. Pierwsza z nich powinna obejmować wycenę materiałów a druga robociznę. Kiedy dowiesz się, ile musisz zapłacić ekipie remontowej, łatwiej będzie dysponować pozostałym budżetem przeznaczonym na zakup materiałów budowlanych i elementów wyposażenia.

 Jakie prace obejmuje remont łazienki?

Do najważniejszych czynności związanych z remontem łazienki zalicza się; skucie starych płytek ze ścian i podłogi, demontaż urządzeń sanitarnych, naprawa uszkodzeń na ścianach i podłodze, wyrównanie i wygładzenie powierzchni ścian, wyrównanie podłogi. Po wykonaniu tych czynności nadejdzie czas na wykończenie łazienki składające się z; ułożenia płytek na ścianach i podłodze, pomalowanie sufitów. Na tym etapie posiadamy wykończone wnętrze, jednak nadal brakuje w nich urządzeń. Do cennika remontu zostanie doliczony montaż; umywalki, miski sedesowej, wanny czy też kabiny prysznicowej.

Już wiesz, co składa się na koszt remontu łazienki. Skontaktuj się z nami i poznaj indywidualną wycenę na remont łazienki.

Poznaj wycenę na instalacje fotowoltaiczna