Malowanie ścian Bydgoszcz to duże wyzwanie dla początkujących majsterkowiczów. Prawidłowa ocena stanu ścian i przygotowanie podłoża to początkowe etapy naszej pracy, które będą determinować efekt końcowy. Najważniejsze to przestrzegać wyznaczonych reguł, nie tylko podczas malowanie ścian. Sprawdź, jak efektywnie wykonywać malowanie mieszkań Bydgoszcz.

Malowanie mieszkań Bydgoszcz – przygotowanie

Malowanie ścian Bydgoszcz na nowym podłożu, odbywa się zupełnie inaczej niż przy starych tynkach. Tradycyjne tynki, możemy pomalować dopiero po trzech tygodniach od ułożenia. Suche tynki wykonane na płytach kartonowo-gipsowych maluje się po wyschnięciu masy szpachlowej wypełniającej spoiny pomiędzy nimi, czyli po upływie jednego dnia lub kilku dni (w zależności od temperatury i wilgotności panujących w pomieszczeniu). Jeżeli podłoże jest zbyt chłonne, można je zagruntować.

Malowanie mieszkań Bydgoszcz przy starych tynkach, musimy rozpocząć od analizy stanu ścian. Jeżeli obecny tynk pyli się lub kruszy, konieczne okaże się zagruntowanie ich. Preparatem, który poprawi jego właściwości jest np. Uni-Grunt. Poplamione ściany, należy zeszlifować papierem ściernym oraz usunąć je za pomocą specjalnego preparatu. Malowanie mieszkań Bydgoszcz nie może odbywać się na tynkach, które odspajają się od muru oraz są popękane. W takim przypadku koniecznie musimy skuć uszkodzone fragmenty i na nowo wykonać tynkowanie ścian Bydgoszcz. Przy drobnych ubytkach wystarczy masa uszczelniająca oraz taśma wzmacniająca.

Najważniejszą i często pomijaną kwestią podczas malowanie ścian Bydgoszcz, jest brak usunięcia wcześniejszych warstw tapety lub starej farby. Starą warstwę farby należy namoczyć, a następnie usunąć za pomocą szpachelki. Tapety usuniemy preparatem rozpuszczającym klej mocujący ją do ściany. Najpierw nakłuwa się tapetę, a potem nakłada na jej powierzchnię preparat i pozostawia na czas zalecany przez jego producenta. By usunąć tapetę papierową, wystarczy namoczyć ją ciepłą wodą z dodatkiem detergentu albo zastosować specjalne urządzenie do odmaczania parą wodną.

Malowanie ścian Bydgoszcz– przygotowanie farby

Aby rozpocząć malowanie ścian, koniecznie najpierw dokładnie wymieszaj farbę. Najwygodniej wykonać to w dużym pojemniku, używając wiertarki ze specjalną końcówką mieszającą. Znacznie wygodniej wykonamy malowanie mieszkań Bydgoszcz, gdy podzielimy farbę na mniejsze porcje. W każdym sklepie budowlanym kupimy specjalne tacki malarskie z siatką do odsączania nadmiaru farby z wałka.

Jak widzisz malowanie ścian Bydgoszcz nie jest wybitnie trudnym zajęciem, lecz musisz pamiętać o prawidłowym zabezpieczeniu podłoża. Źle przygotowane ściany spowodują, iż w bardzo szybkim tempie będą pękać.