Malowanie ścian i sufitów to idealny sposób na odświeżenie wnętrza. Często znużeni brakiem zmian we wnętrzu stajemy się bardziej pesymistyczni. Malowanie ścian to idealny sposób na szybki i tani remont mieszkania. Na co powinniście zwrócić uwagę podczas odnowienia sufitów, aby cieszyć się świetnym rezultatem?

malowanie ścian bydgoszcz
malowanie ścian bydgoszcz


Pamiętaj, że mała próbka koloru we wzorniku może nie oddawać tego, jak będzie on wyglądał na większej powierzchni. Dlatego, jeszcze przed kupieniem farby, wybrany odcień warto jest sprawdzić na wymalowaniu próbnym.


Malowanie ścian – narzędzia


Jeżeli wybrałeś już swój wymarzony kolor do malowanie ścian, musisz przeanalizować rodzaj wybranej farby. To w zależności od niej, będziesz potrzebował innych narzędzi. Odpowiednia jakość i rodzaj narzędzi malarskich są nie mniej ważna niż wybór właściwej farby. Narzędzia należy dostosować do malowanej powierzchni oraz struktury, jaką chcesz uzyskać.
Podczas malowania dużych powierzchni takich jak ściany i sufity najlepiej sprawdzą się wałki malarskie. Jeżeli masz gładkie wykończenie ścian i sufitów możesz wybrać wałki z krótkim włosiem.


Sam proces malowania ścian już wielokrotnie poruszaliśmy na naszym blogu – serdecznie zapraszam do lektury.