Malowanie ścian to dla każdego inwestora bardzo trudne zadanie. W głównej mierze trud polega na doborze odpowiednich kolorów i barw, które będą odzwierciedlać nasz indywidualny styl i charakter. W tych wyborach warto podążać za trendami i sprawdzać, co podpowiadają nam architekci. W 2020 roku najmodniejszym kolorem do malowania ścian okazuje się, Classic Blue. To najmodniejszy kolor roku 2020 według decyzji Pantone. Malowanie ścian w tym kolorze wprowadza do wnętrza głębie, spokój i elegancję – jednocześnie idealnie komponuje się z nowoczesnymi wnętrzami.

Malowanie ścian w skali Pantone

Wiodący kolor pomagający nam w malowaniu ścian nie jest wybierany po raz pierwszy. Marka Pantone od lat typuje trendy kolorystyczne na podstawie licznych analiz i obserwacji rynku. Malowanie ścian bez Pantone ciężko sobie wyobrazić, ponieważ mało, kto wie, ale ich skala barw jest stosowana nie tylko w poligrafii, ale również grafice i wielu innych dziedzinach bazujących na barwach.

Malowanie ścian przez Pantone znalazło swoje korzenie w 2000 roku, kiedy to przedsiębiorstwo po raz pierwszy dokonało wyboru kolor roku. Classic Blue to wyjątkowa barwa przywołująca na myśl niebo po zachodzie słońca, to właśnie ten kolor na naszych ścianach wniesie do domu spokój i poczucie zakotwiczenia. Pomalowanie ścian to bardzo ważny element wystroju każdego wnętrza, ponieważ to właśnie odcienie, barwy i kolory wpływają na nasze samopoczucie. Dodatki stanowią uzupełnienie tła, które zawsze będzie dominowało nad całym założeniem.

Wystrój wnętrz – Classic Blue

Classic Blue ma za zadanie pobudzać do głębszej refleksji na rozmaite tematy. Niebieska barwa powinna uspokajać, ale też pobudzać do kreatywności. Dla jednych klasyczny odcień wydaje się nudny, a dla innych wręcz przeciwnie – okazuje się, bowiem być doskonałym rozwiązaniem po czasach, kiedy królowały intensywne barwy.

Malowanie ścian w odcieniu klasycznego niebieskiego pozwala na skomponowanie go z praktycznie każdą aranżacją. To uniwersalność i głębia sprawia, iż stał się on wyjątkowym rozwiązaniem o wielkiej mocy uniwersalności. Pamiętajmy, iż kolory i faktury połączymy dzięki dodatkom. Jeżeli zależy Ci na stylu glamour postaw na srebrne dodatki, które podkreślą tą wyjątkową barwę. Styl rustykalny to połączenie Classic Blue z drewnem, a więc nie bój się drewnianych i ręcznie robionych dodatków. Malowanie ścian w stylu eko i Classic Blue możesz połączyć poprzez ustawienie na jej tle dużej ilości kwiatów.