Remont mieszkania, budowa domu, a może działki? Jeśli ktoś nie lubi tego typu wyzwań przydadzą się na pewno usługi remontowe. Kiedy w nasze posiadanie wchodzi mieszkanie lub dom do remontu jedną z czynności do wykonania jest remont podłogi. Panele podłogowe czy płytki?

Układanie paneli Bydgoszcz, a może kładzenie kafelek? Klasyka, czy nowoczesność, panele, czy płytki? Usługi remontowe obejmują obie te dziedziny. Jednakże wybierając układanie paneli, trzeba mieć na uwadze, że jest to tylko z pozoru łatwiejsze, niż kładzenie kafelek. Dzisiejszy poradnik wskaże krok po kroku jak powinno wyglądać układanie paneli Bydgoszcz oraz kładzenie kafelek.

panele podłogowe czy płytki

Panele podłogowe czy płytki?

Kładzenie kafelek jest często wybierane do przedpokoi, kuchni, czy też łazienek. Jak wiadomo wybór kafelek nie jest prosty. Poczynając od kafelek ściennych, aż po kafelki podłogowe. Kładzenie kafelek zależne jest od podłoża oraz wytrzymałości kafelek, jak i miejsca ich położenia. Takie usługi remontowe potrzebują odpowiedniego kleju do płytek. Dodatkowo do kładzenie kafelek będzie nam potrzebne: emulsja gruntowa, fuga, zaprawa do spoinowania, paca i maszyna do cięcia płytek. Kładzenie kafelek będzie zazwyczaj odbywało się na podłożu betonowym. Przed przystąpieniem do czynności musimy je osuszyć i oczyścić. Następnie niezbędne jest nałożenie emulsji gruntowej bez, której kładzenie kafelek spowodowałoby pękanie płytek. Kolejny etap to dopasowanie zakupionych płytek do posiadanego przez nas podłoża. 

Kładzenie kafelek

Kładzenie kafelek, powinniśmy rozpocząć od tzw. metody „na sucho”. Dzięki ww. planowaniu uzyskamy wizualizację naszej końcowej pracy. Należy pamiętać, iż przy tej metodzie należy uwzględnić miejsce na fugi, którymi wykończymy naszą podłogę. Należy zaznaczyć, że kładzenie kafelek, nie jest trudnym zdaniem. Wymaga jednak od nas precyzji działania. Tego typu usługi remontowe, wymagają posiadania poziomicy, pacy, kleju oraz maszynki do cięcia płytek. Następną czynnością po ułożeniu płytek jest ich fugowanie. Zaprawę do fug rozcieramy po płytkach po skosie do położenia spoin. Najlepszy wybór do tego typu czynności będzie gumowy ściągacz. Całość na bieżąco przecieramy mokrą gąbką lub ścierką. Ostatnią czynnością, które wymagają usługi remontowe jest zasłonięcie dylatacji listwą lub cokołem przypodłogowym.