Często spotykamy się z opinia, iż najlepszym czasem na remont jest okres letni. Trudno się z tym stwierdzeniem nie zgodzić – jednak należy pamiętać, iż za wysokie temperatury również niekorzystanie wpływają na wysychanie powierzchni. Sprawdź, dlaczego warto przeprowadzać remont latem.

Remont w optymalnych warunkach atmosferycznych

Okres letni to przede wszystkim czas dobrej i słonecznej pogody – warunki atmosferyczne służą, bowiem nie tylko beztroskiemu wypoczynkowi, ale również pracom remontowym, które od dawna planowaliśmy wykonać. Wyższe, letnie temperatury za oknem sprzyjają wietrzeniu mieszkania – a więc usuwaniu nadmiaru wilgoci. Dodatkowo dzień jest dłuższy, więc prace remontowe mą trwać dłużej. Ponadto przy otwartych oknach świeżo nałożone warstwy farby schną w dużo szybszym tempie. Za remontem w letnim okresie przemawia również fakt, że podczas mrozu lub pluchy odnowienie zewnętrznych elementów budynku jest niemożliwe, a jako że w letnich miesiącach dni są długie i ciepłe, ekipa fachowców może pracować dłużej i bez przeszkód w postaci deszczu, mrozu czy silnego wiatru.

Remont w trakcie urlopu

Remont mieszkania warto zaplanować w okresie urlopu. W tym czasie będziemy dysponować większą ilością czasu. Dlatego też dopilnowanie wszystkich prac czy też późniejsze sprzątanie i skręcanie mebli nie będzie stanowiło problemu. Dzięki temu remont przeprowadzimy szybciej niż podczas codziennego chodzenia do pracy, gdzie spędzamy większą część dnia. Warto również zdecydować się na sprawdzoną ekipę, której nie będzie trzeba pilnować. W trakcie ich pracy możemy jechać na urlop, zaś po zakończeniu remontu wrócić już na „gotowe”. Remont to również sporo niedogodności takich jak; Hałas, bałagan i niekiedy nieprzyjemny zapach to problemy, z którymi zmagają się zarówno domownicy, jak i sąsiedzi. Z tego względu dobrym pomysłem jest przeprowadzenie prac remontowych latem, czyli w okresie wakacyjnych wyjazdów. W tym czasie dużo ludzi wybiera się na wczasy, nie musimy martwić się, więc, że realizowane prace będą przeszkadzać osobom zamieszkującym dane osiedle.

Tańszy remont latem

Lato to moc promocji i wyprzedaży, co bezpośrednio przełoży się na obniżenie kosztów remontu. Wiele firm oraz marketów budowlanych ze względu na szczyt sezonu oferuje liczne promocje i rabaty, aby przyciągnąć do siebie klientów. Zaoszczędzone pieniądze możemy wydać na inne przyjemności – na przykład “dołożyć” do budżetu na urlop, który z pewnością da nam wiele radości oraz pozwoli odpocząć po trudach związanych z remontem.