Koszt wykończenia mieszkania uzależniony jest od wielu czynników. Część z nich omówiliśmy w artykule: „Ile kosztuje remont łazienki?”. Głównym czynnikiem wpływającym na koszt wykończenia mieszkania jest standard materiałów, na jakie się zdecydujemy. Nie bez znaczenia jest również to, czy wynajmiemy profesjonalną firmę, czy jednak zdecydujemy się działać samodzielnie i wykonać większość prac we własnym zakresie. Jednak istnieją pewne uśrednione koszty wykańczania wnętrz, o których warto pamiętać gromadząc budżet i sprawdzając kosztorys.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania?

Wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim nie będzie tak kosztowne jak wykończenie mieszkania z rynku wtórnego, w którym również będziemy musieli poważnie zastanowić się nas wymianą instalacji i nowych gładziach. Na koszt wykończenia mieszkania będzie miał wpływ m.in. miejsce zamieszkania, materiały wykończeniowe, robocizna, powierzchnia przeznaczona do remontu.

Mieszkanie w stanie deweloperskim posiada wszystkie instalacje (sanitarne, grzewcze i elektryczne) otynkowane ściany, zamontowane okna, drzwi i parapety. W zależności od umowy z deweloperem, mogą być wykonane również dodatkowe prace (np. zagruntowane ściany), co również wpływa na ostateczny koszt wykończenia. Wykończenie mieszkania w tym stylu będzie obejmować malowanie ścian, położenie płytek i paneli oraz zaopatrzenie łazienki w urządzenia sanitarne (wc, umywalka, itp.). I choć termin wykończenia mieszkania jest rozumiany na wiele sposobów, w tym przypadku chodzi o wszelkiego rodzaju prace doprowadzające mieszkanie do stanu pozwalającego na zamieszkanie, ale z wyłączeniem umeblowania.

Ile kosztuje wykończenie całego mieszkania?

Do kosztów wykończenia mieszkania należy doliczyć również zakup mebli i sprzętów, które stanowią dość spory wydatek. W tym przypadku również całkowity koszt zależy od standardu mebli i sprzętów, które wybierzemy. Szacuje się jednak, że przy dość rozsądnym podejściu, ostateczna kwota za wykończenie mieszkania o powierzchni około 50 mkw, powinna się zmieścić w 50 tysiącach złotych wraz z podstawowym umeblowaniem.

Skontaktuj się z nami i poznaj indywidualną wycenę na własne wykończenie własnego mieszkania.